renklerle karakter analizi

 

 

 

SEVDİĞİNİZ  RENKLER  KAREKTERİNİZİ

 

ORTAYA  KOYUYOR

            

 

A      B       C      D

 

SEVDİĞİNİZ  RENKLERİ  EN  ÇOK  SEVDİĞİNİZDEN BAŞLIYARAK,  SIRASIYLA

A  ,  B ,  C ,  D    BÖLÜMLERİNE  YAZINIZ

 

 

İnsan  kişiliğini ve karakterini yansıtan aynalardan biride  renklerdir. İçinde  yaşadığımız doğal çevre renkli nesnelerden oluşur. Sevdiğimiz ve sevmediğimiz renkler dünyaya bakış açımızı ve karakterimizi yansıtır.

       Doğa da sekiz temel renk vardır; sarı, kırmızı, mavi,yeşil, mor, kahverengi,  gri ve siyah. Diğer bütün renkler bu temel renklerden çıkar.

       Gerek  kendinizi, gerek yakınlarınızı daha iyi tanımak, kendi karakterinizi, başkaların karakterlerini    incelemek istiyorsanız vereceğimiz bilgiler size büyük ölçüde yol gösterir.

       Yukarıdaki sekiz temel renkten sevdiğiniz en çok sevdiklerinizden başlayarak derece derece ve sırasıyla A,B,C ve D bölümlerine yazınız. A-B grubu yani birinci ve ikinci dereceden sevdiğiniz renkler genel ve özel olarak karakterinizi, C-D gurubu, yani üçüncü ve dördüncü dereceden sevdiğiniz renkler  karakterinizle birlikte, içinde bulunduğunuz sosyal ve ekonomik çevre ile ilişkilerinizi yansıtır. Yakın bir dostunuzu, sevdiğiniz bir insanı,meslektaşınızı, iş ortağınızı daha iyi tanımak mı istiyorsunuz? Ona sevdiği renkleri sorunuz  ve size verdiğimiz bilgilerden faydalanarak karakterini araştırın.

 

 ÖNEMLİ NOT : BEYAZ RENK ANA RENK OLDUĞU İÇİN BEYAZ YAZMAYINIZ O ZATEN  YOK BEYAZ RENK OLARAK YORUM YOKTUR.. 

 

A    BÖLÜMÜNE SARI   YAZDIYSANIZ EN SEVDİĞİNİZ RENK SARI   İSE

 

     Karakterinizin genel  çizgisi ;

Toplumda  üstün ve bağımsız bir insan olmak istiyorsunuz.                                                                                                                 

     Toplumda üstün, başarılı, çevrenizde saygı ve hayranlık uyandıran bir insan olmak istiyorsanız. Etki altında kalmaktan hoşlanmıyor, tersine başkalarına etkilemeyi seviyorsunuz. Güçlü ve güvenilir bir kimse izlenimi yaratmaya büyük önem veriyorsunuz. Cömertsiniz, ‘’Bey’’ gibi yaşamak deyimi tam size uygun.

Bağımsızlığınıza çok düşkünsünüz. Başkalarına danışmadan büyük tasarılar kuruyor ve büyük  girişimlerde bulunuyorsunuz.

Büyüklükten hoşlandığınız için de bu tasarılarınız zaman zaman başarısızlığa uğruyor. Yeniliğe çok düşkünsünüz. Hep yeni şeylerin, alışılmamışın peşinde koşuyorsunuz, bu huyunuz sizi zaman zaman yoruyor. İş ve çevre ilişkilerinde olduğu gibi, duygusal ilişkilerde de yenilikler  peşinde koştuğunuzdan, sevdiklerinizden çabuk bıkabiliyorsunuz. Sizinle yaşamını birleştirecek kimsenin sürekli kendini yenilmesi, dikkatini sürekli üstünüze çekmesi ve fanteziler yaratması gerekiyor. Yaşamı her yönden değerlendiriyorsunuz. Ancak hayatınızda giren her şeyin  çok hareketli, kıvanç verici ve coşkulu olmasını istiyorsunuz. Sık sık coşuyorsunuz  ama coşkularınız hep kısa süreli oluyor. Bu durum da gerek maddi, gerek duygusal yaşamınızda savurganlıklara neden oluyor. Düşünmeden aldığınız kararlar  sonuçsuz kalabiliyor. Başarısızlıklarınız bu kez sizi sinirlendiriyor, yoruyor, en kıvançlı anlarınız üzüntülü, hatta ruhsal yönden çöküntülü saatler izleyebiliyor.

Yukarıda karakterinizin genel bir tanımını verdik. A bölümünden sonra gelen B bölümüne yazdığınız renk, ayrıca, yukarıdakilerin de ek olarak yine karakterinizi tanıtan tamamlayıcı bilgiler verecek:

      

SARIDAN SONRA SEVDİĞİNİZ İKİNCİ RENK KIRMIZI İSE ;

 Girişimci,yeni buluşlara,yeniliklere açık bir yapınız var.Orijinal kararlar almaktan ve bunları bağımsız bir biçimde gerçekleştirmekten hoşlanıyorsunuz. Sebatlısınız,tuttuğunu  koparmak  istiyorsunuz.Enerjiksiniz elinizden uçan kuş kurtulmuyor.  Ancak  kararlar alırken başkalarına  tanışmıyorsunuz.  Etki altında kalmaktan ürküyorsunuz  hep  başkalarını etkilemeye  çalışıyorsunuz. Bu  tutku zaman  zaman  gelenek  ve  göreneklerle  aile bağlarıyla ve  sosyal  ilişkilerle  kopukluk  yaratıyor, cezasını da  çekiyorsunuz.

 

               Aslında  gerçekçi  bir  insan olmanıza  rağmen,görkemli ,,  büyük  şeylerden  hoşlandığınız  için,  kendinizi çok çeşitli  alanlarda  deniyorsunuz,  bu  da  enerjinizi  ve  çabanızı  bazen  gereksiz  yere  harcıyorsunuz.

 

         SARIDAN  SONRA  SEVDİĞİNİZ  İKİNCİ  RENK  MAVİ   İSE  ;

 

          Özerkliğinize,  bağımsızlığınıza  ve  başarıya  alabildiğine  düşkünsünüz.  Ancak  sizde  büyük                 

Bir  adalet  ve  hoşgörü   duygusu da     var.   Bu yüzden  özerkliğinizi sınırlı  kullanıyor  başkalarını  incitmemeye    özen  gösteriyorsunuz...  Kendi  görüşlerinizi  olanaklarınızla  gerçekleştirmeye   çalışıyor,  gelenek  ve göreneklerin  karşınıza  engel  olarak  dikilmesinden  nefret  ediyorsunuz.  Eleştirilmek  hoşunuza  gitmiyor. Dostunuza  dost   düşmanınıza  ise  gerçek  bir  düşmansınız.  Sağlam  bir  dostluk  anlayışınız  var. 

 

 

          SARIDAN  SONRA  SEVDİĞİNİZ   İKİNÇİ   RENK  YEŞİL    İSE  ;

 

        Leb   demeden   leblebiyi  anlıyor,   gördüğünüz  her  şeyi  rahatça  kavrıyorsunuz.  Her  konuyu  öğrenmek ,  her  konuda  bilgi  sahibi   olmak  istiyorsunuz.   B u  husus ta  da   büyük  yeteneğiniz  var. Kafanız gerçekçi  ve yararlı  güzel  tasarılarla  dolu .   Bu  tasarıların   gerçekleşmesinde  kişisel  yeteneklerle  kullanmaya   caba  gösteriyor,  olanaklar  arıyorsunuz.  Yazık  ki  ortam  koşullar  düşüncelerinizi   gerçekleştirmenize   engel  oluyor  ve  bu  durumda  büyük  acı  çekiyorsunuz.

 

         SARIDAN  SONRA  SEVDİĞİNİZ İKİNCİ     RENK   MOR   İSE  ;                      

 

        Kendinizi  çok  çekici, yakışıklı,  güzel   buluyor,  toplumda  tüm  dikkatleri  üstüne,hayranlık  uyandıran  biri  olmak  istiyorsunuz.  Bu  amacınızı  gerçekleştirmek  için  ,değer  yargılarına  sırt  çeviriyor  ,  genel  kuralların,  alışmışın  dışında  bir  yaşam  sürdürüyorsunuz.

 

 

          SARIDAN  SONRA  SEVDİĞİNİZ   İKİNCİ  RENK  KAHVRRENGİ   İSE  ;

 

        Toplumda  başarılı  ve  önemli  bir  insan  olmak  en  büyük  arzunuz.  Maddi  olanaklara ihtiyacınız  var.  İişinize   ağırlık  verin  ,  ancak  bu  sayede  toplumda  özlediğiniz  saygın  yere  kavuşabilirsiniz.  BU  KONUDA  büyük  avantajınız  var.  Elinizdeki   maddi   olanaklar  size  gerekli  ortamı   sağlayabilecek   durumda.  Önce  mevcut  olanı  iyi  değerlendirin.  Daha  sonra şansın  yüzünüze  güldüğünü   ve  tüm  isteklerinizi   göreceksiniz.

 

          SARIDAN  SONRA    SEVDİĞİNİZ   İKİNCİ  RENK   SİYAH    İSE ;

 

       Düşlerle  dolu  bir   insansınız.  Toplumda  saygın  biri  olmak  istiyorsunuz.  Öte  yandan gerçeklere  sırt  çevirip, düşlerle  avunuyorsunuz.  Sonunda  gercekleşmesi  imkansız  fikirler  vetasarılar   içinde  sıkışıp  kalıyor,  kendinizi  sinir  bozan,  gerilimli,  toplumun  koşullarına  uymayan  durumlar  icine  sokup , boşuna  yoruluyorsunuz.  Tutkularınız  bitip  tükenmediğinden,  aklınızı  mantıksal  bir  konuya  yöneltmiyorsunuz,  bu  yüzden  de  büyük  güçlükler çekiyorsunuz.

 

           SARIDAN   SONRA   SEVDİĞİNİZ   İKİNCİ  RENK   GRİ    İSE  ;

 

       Etkilenmeden  çok  korkuyorsunuz.  Toplumda  aradığınız   yeri  tek  başınıza   aldığınız  kararla  sağlayabileceğinizi  sanıyorsunuz.  Dikbaşlısınız   ve hayalcisiniz.  Herhangibi  bir  konuda  düşünceleriniz  henüz  durulmadığı   gibi,  Ayrıca  kararsız  birisiniz. Belli  ve  gerçekçi  bir  planınız,  tasarınız,  yaşam  düşünceniz  yok.  Şansınıza  güveniyor,  kendinizi   yaşam  rüzgarının  önüne  bırakıyorsunuz.

 

 

 

 

                

K  I  R  M  I  Z  I

 

EN    SEVDİĞİNİZ   RENK    KIRMIZI   İSE

     

 

KARAKTERİNİZİN  GENEL  ÇİZGİLERİ :      GÜÇLÜ  OLMAYI  BAŞKALARI  ÜSTÜNDE    EĞEMENLİK   KURMAYI    SEVİORSUNUZ.

 

             En  büyük arzunuz  güçlü  bir  kişiliğe  sahip  olmak.  Hem çevrenizi,  hem  kendi  alın  yazınız  etkilemek,  yakınlarınızı  ve  dostlarınızı  kendi  buyruğunuz,  iradeniz    altında   tutmak  istiyorsunuz .  Tehlikelerden  korkmuyorsunuz,  MADDİ  VE  MANEVİ   her  alanda    cesur  olduğunuzu  kanıtlamak  istiyorsunuz.  Sizden daha   başarılı  olanlarla  mücadele  etmekten  çekinmiyorsunuz.  Her  alanda  enerjik  ve  cüretli  davranarak  kendinizi  saygın  bir  insan   olarak  kabul  ettirmek  istiyorsunuz.  Cinsel  ilişkilerinizde  de  enerjik  ve  cüretlisiniz.  Yazık  ki sizde  uyur  uyanık  halde  olan  ama  gerektiğinde  ortaya  çıkabilen  zorba  bir  yan  var.  Bu  yüzden  de  yakınlarınızla,  dostlarınızla ve  çevrenizle  yumuşak  ilişkiler  kuramıyor,  diplomatça  davranamıyorsunuz.  Duygu  ve  heyecanlarınızı  denetleyemez  hale  gelince,  çevrenizdekilere  fiziksel  olarak   saldırmasanız da  dilinizle  yapacağınızı   yapıyorsunuz.  Saldırgan  yapınızı   bildiğinizden  çevrenize   hep  sızın  kaprislerinize   dayanabilecek  yumuşak  insanları  topluyor,  yalnız  onlarla  dostluk   kuruyorsunuz..  Şu  sıralarda  gerçekleştirmek  istediğiniz bir  girişim  var. Tanıdığınız  bazı  kimselerde   de  aynı  şeyi  yapmak  istiyor.  Bu  yüzden  karar veremiyorsunuz.  Kuruntuyu  bir  yana  atın  .  Tasarınızda  başarılı  olacaksınız.  Sevdiğiniz   renkler  bunu  gösteriyor. 

 

KIRMIZIDAN  SONRA  SEVDİĞİNİZ  İKİNCİ  RENK  SARI   İSE ,;

 

                  Kafanızda  yığılıp  kalan,  başkalarına  açmak  istediğiniz  bir  yığın  düşünce  var.  Ayrıca  cinsel  konularda da  sıkıntı  çekiyor,  duygularınızı  bölüşebilecek  bir  eşin  özlemini  duyuyorsunuz.  Başkalarına  açılmaktan  korkmayın,  böylece  hem  faaliyet  alanınız  genişler,  hem  de  gerilimlerden  kurtulup  rahata  kavuşursunuz.  Gelecek  günlere  güvenin.   Gerçekçi bir  insansınız,  bu  da  ilerdeki  günler  için  elinizdeki  en  büyük  kozunuz,  unutmayın.

                

                     KIRMIZIDAN  SONRA   SEVDİĞİNİZ  İKİNCİ  RENK  MAVİ   İSE   ;

 

                Bazı  cesur  kararlar  almak  istiyorsunuz .  Ancak  aldığınız  bu  kararların   yakın  dostlarınıza  zarar  vermesinden  korkuyorsunuz.  Aşırı  insalcılsınız.  Gerçekçi  ve  olgunsunuz   bunu  çevrenizdekilerde  çok  iyi  biliyor.  O  halde  kimseye  zarar  vermekten  korkmayın  ve  tasarılarınızı  gerçekleştirmek  için  gereken  girişimlerde  bulunun. Üstelik  elinizde  değerli  kozlarınızda  var;  Örgütlemeyi,  yönetmeyi  biliyorsunuz.  İnsanlarla   gerektiğinde  uzlaşıyor,  yersiz  tartışmalara   girmiyorsunuz.  Bencil   yanlarınızda  yok  değil  .  Sert,soğuk,  hoşgörüsüz  ,  katı  davrandığınızda   oluyor.  Ancak  sevimliliğiniz  ve  uzlaşmacı  yanınız  ağır  basıyor  ve  çevrenizi  yeniden  kazanıyorsunuz.

 

                     KIRMIZIDAN   SONRA   SEVDİĞİNİZ  RENK    YEŞİL  İSE   ;

 

                Sosyal  ve  mesleki  alanlarda  ağırlığınızı  koyarak saygın   bir  insan  olmak  çevrenizde  etkinlik  kazanmak  istiyorsunuz.  Şu  an  gerilimli  bir  yaşam  içindesiniz.  Tasarladığınız ,  gerçekleştirmek  istediğiniz  önemli  bir    var  ve  sizdeki  gerilimi  de  işte  bu  doğuruyor ,  başarısızlığa  düşermiyim  diye  korkuyorsunuz .  Yersiz  kuruntulara  kapılmayın .  Sevdiğiniz  renkler ,  tuttuğunu  koparan  bir  yapıya  sahip  olduğunuzu  gösteriyor .

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !